Пам'ятка | Пiсля Відновлення авіасполучення

Пам'ятка | Пiсля Відновлення авіасполучення: що важливо знати пасажирам. Рекомендації гендиректора аеропорту "Бориспіль" Павла Рябікіна

Зареєструватися на рейс

Для того, щ


об мінімізувати час, проведений в аеропорту, вам слід пройти якомога більшу частку процесу реєстрації ще до прибуття в аеропорт. Безумовно, якщо авіакомпанія надає таку можливість. Доречи, аеропорт "Бориспіль" визнаний ІАТА та Державіаслужбою України, як такий, що повністю відповідає умовам використання електронних посадкових талонів.

Запланувати додатковий час

Якщо раніше було достатньо прибути до аеропорту з електронним посадковим за час-півтора до відльоту, тепер ситуація ймовірно зміниться. Нові стандарти лише вступають в дію. Тому авіакомпанії та авіаперевізники можуть рекомендувати прибуття до аеропорту заздалегідь.

В "Бориспіль" на першому етапі ми радимо прибувати принаймні за 3 години до вильоту. Оскільки ця рекомендація може змінитися, пропонуємо перевіряти її безпосередньо в день вилоту.

Перевірка температури

ІАТА вважає це не надто ефективним, однак, цей захід може відігравати корисну роль в переконанні пасажирів та діяти як стримуючий фактор для подорожі у разі підозри на інфекцію.

Дотримуватись соціальної дистанції

За час карантину ця міра стала звичною для більшості з нас. І не дарма: вона визнана ефективним заходом для обмеження поширення захворювання повітряно-крапельним шляхом.

Соціальної дистанції все складніше буде дотримуватись із зростанням пасажиропотоку. Отже, згодом, ця норма ймовірно буде переглянута.

Використовувати персональні засоби захисту

Прибирання та дезінфекція стануть частішими

Прибирання та дезинфекція термінального та інфраструктурного обладнання також є ефективним способом запобігання поширенню захворювань, що передаються повітряно-крапельним та контактним (поверхневим) шляхом. Отже, частота прибирань найближчим часом збільшитеся.

Самостійно зареєструвати багаж

Щоб мінімізувати фізичний контакт при передачі сумок, авіакомпаніям рекомендовано активніше стимулювати пасажирів до використання пунктів самостійної здачі багажу, так званих стойок drop-off (якщо вони обладнані в аеропорті).

Обережно пройти посадку

Під час організованого процесу посадки необхідно забезпечити обмеження безпосереднього фізичного контакту між пасажирами, особливо, щойно коефіцієнт завантаження почне збільшуватися. Тому деякі авіакомпанії вже обмежили можливість брати з собою на борт ручну поклажу.

Трансфер – можлива спрощена процедура

Згідно з рекомендаціями ACI та IATA догляд на авіаційну безпеку та перевірка стану здоров’я для трансферних пасажирів, коли можливо, повинні відбуватися за принципом one stop security point. Це означає, що в разі, коли держава, куди прямує пасажир, довіряє результатам перевірок у державі відправлення, пасажиру взагалі не треба проходити догляд в аеропорту пересадки. Це додатково допомагає уникнути скупчення.

Завдяки домовленості між властями України та Ізраїлю, технологія one stop security point в аеропорту "Бориспіль" вже діє для трансферних пасажирів із Ізраїлю, що прямують через "Бориспіль" до інших країн.

Незвичайний прикордонний та митний контроль

Для мінімізації контактів урядам рекомендовано звернути увагу на переведення в електронний формат проходження формальностей після прибуття (декларації, візи по прибуттю).

У цьому контексті одразу згадуються паперові формальності в аеропортах курортних Шарм-ель-Шейху та Хургади.

Читайте также: