top of page

ЄС затвердив паспорт вакцинації для туристів: як він працює?

Між Радою ЄС і парламентом досягнуто згоди, яку останній повинен буде офіційно ратифікувати. Документ буде діяти з 1 липня і сприяти вільному переміщенню громадян Європи, які вакциновані, вилікувані або які здали тест на коронавірус з негативним результатом. Він буде доступний як у друкованій, так і в цифровій версії.

Парламент і Рада ЄС досягли попередньої угоди про цифровий паспорт вакцинації ЄС Covid, щоб полегшити вільне пересування під час пандемії. Сертифікат буде доступний як в цифровому, так і в паперовому форматі. Він засвідчить, що його володар був вакцинована проти Covid-19, або нещодавно здав тест на вірус з негативним результатом, або він вилікувався від інфекції. На практиці це три різних сертифіката. Загальна структура ЄС дозволить державам-членам видавати ці сертифікати, які потім будуть прийматися в інших країнах ЄС.

Відповідно до угоди, цифрові сертифікати ЄС Covid будуть діяти протягом 12 місяців. Це не буде попередньою умовою для реалізації права на вільне пересування і не буде вважатися проїзним документом.

Країни ЄС не повинні вводити додаткові обмеження на поїздки, такі як карантин, самоізоляція або тести, за винятком випадків, коли «це необхідно для охорони здоров'я населення », також беручи до уваги наявні наукові дані,« включаючи опубліковані Європейським центром профілактики та контролю захворювань епідеміологічні дані ».Про такі заходи слід повідомити інші держави-члени і Комісію не пізніше, ніж за 48 годин.

Країни ЄС повинні приймати сертифікати про вакцинації, видані в інших державах-членах людям, які отримали вакцину, дозволену Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) (в даний час Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Janssen).

Країни ЄС повинні будуть вирішити самостійно, приймати чи також сертифікати про вакцинації, проведеної іншими вакцинами.

Сертифікати будуть захищені і перевірені на кордонах для запобігання шахрайства та фальсифікації, а також справжності електронних кодів, включених в документ.

Персональні дані туристів, отримані з сертифікатів, не можуть зберігатися в країнах призначення ЄС, і на рівні ЄС не буде центральної бази даних.

Список організацій, які будуть обробляти і отримувати дані, буде загальнодоступним, щоб громадяни могли здійснювати свої права на захист даних відповідно до Загального регламентом захисту даних.

Політичну угоду тепер має бути офіційно прийнято Європейським парламентом, засідання заплановане на наступний вівторок, 25 червня. Замість цього остаточне голосування пленарного засідання Європейського парламенту очікується під час пленарного засідання з 7 по 10 червня. Угода також має бути схвалено Радою.

Регламент набуде чинності 1 липня з поступовим шеститижневого періодом для видачі сертифікатів для держав-членів, яким потрібен додатковий час.

Comments


Читайте также:
bottom of page